+98 41 36 66 33 33
info@faeghclinic.com
فارسی English Azərbaycanlı

کاشت مو

روش های کاشت مو

متد FUT

در این روش،برداشت مو به شکل یک نوار باریک به طول cm 15-20 و به عرض 1-2 cm  از پوست مو دار پشت و طرفین سر(منطقه دهنده ) انجام میشود. این نوار باریک حاوی 1500 تا 2000 گرافت ( حدودا 7000 الی 9000 تار مو) میباشد، سپس محل برداشت توسط نخ بخیه به ظرافت ترمیم میشود و بخیه ها پس از دو هفته کشیده میشود.

پــــــس از آن گـــــــروه پزشکـــــی با استفــــاده از میکروسکوپ های اختصاصی، نوار پوستی برداشته شده را به قطعات بسیار کوچک تقسیم میکنند. هر قطعه کوچک را گرافت (graft) می نامند. گرافت ها به صورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و جهت کاشت آماده میشوند. در این روش فقط موهای ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته میشوند.

متد FIT

در این روش، عمل برداشت مو به وسیله پانچ از ناحیه دهنده که معمولا پشت و طرفین سر میباشد انجام شده و بوسیله پانچ یا اسلیت مجددا پیوند داده میشود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج میشود. FIT و  FUT از برخی جهات به هم شبیه اند زیرا در هر دو روش با بوجود آوردن شکاف های ریز، این گرافت ها کاشته میشوند.

کاشت موی طبیعی در اتاق عمل مجهز کلینیک و با بیحسی موضعی انجام میگیرد. بیمار در طول عمل بیدار بوده و در اثر تزریق داروی آرامبخش احسای آرامش دارد.

سپس با در نظر گرفتن سن بیمــــار و با توجه به عکس های قدیمی او، خط موی جدیدی با توافق بیمار طراحی میشود. همیشه ظریف ترین گرافت ها در محل خط مو کاشته میشود. گرافت های تهیه شده با دقت در مناطق طاس و کم پشت(ناحیه گیرنده) پوست سر و به موازات موهای سر بیمار کاشته میشود. محل کاشته شدن هر یک از گرافت ها در پوست سر به اندازه سوراخ سطحی ناشی از فرو رفتن یک سوزن در پوست میباشد. گرافت ها تک تک در این سوراخ ها کاشته میشوند. انجام این عمل نیاز به تجربه، مهارت و دانش زیادی دارد.

در پایان عمل، دکتر وضعیت قرار گرفتن گرافت ها را چک کرده و دستور پانسمان سر بیمار را خواهد داد. معمولا پانسمان بعد از یکروز باز خواهد شد.

در گذشته به جای استفاده از روش های قدیمی پیوند مو بسیاری از افراد طاس کاندید خوبی برای جراحی نبودند در حالی که امروزه با روش های جدید اغلب متقاضیان پیوند مو قادر به عمل میباشند.

با توجه به تجربه دوازده ساله تیم کاشت موی کلینیک تخصصی پوست و موی فائق روش FIT روش ارجح در کاشت مو می باشد. در این کلینیک برداشت به صورت گرافتی بدون جراحی با دستگاه تمام اتوماتیک  SAFER انجام و گرافتها در محل مورد نظر کاشت میشوند. در روش FIT اسکار خط برش در پشت سر وجود ندارد و از نظر بیمار نیز مقبولیت بیشتری دارد و همچنین از کل ناحیه پشت سر( بانک مو) با تراکم یکنواخت گرافتها برداشت میشوند و پس از دو هفته که موهای پشت سر فرد رشد میکنند محل برداشت نا مشخص میباشد و کم پشتی در پشت سر وجود ندارد.

نمونه های بسیاری از هنر مندان و ورزشکاران از اقصی نقاط کشورمان و حتی خارج از کشور جهت کاشت مو به این کلینیک مراجعه نموده و عکس برخی از آنها قبل و بعد از کاشت در سایت جهت مشاهده شما از نظر کیفیت بالای کاشت و بالاترین تراکم موی کاشت شده در این مرکز، گذاشته میشود : محمد نصرتی، محسن دلیر، علی حمودی، فردین عابدی، احمد کامدار، مهدی پاشا زاده (فوتبال)،شهاب قربانی، مهدی محمدی(قهرمان کشتی آسیا و جهان)، مهندس مهدی عابدی ( قهرمان وزنه بردار قدرتی جهان )، علیرضا رنجی پور، بهمن تقی پور، یونس برومند، یاشارجواد پور و... ( هنرمند )

روش BHT

روشی دیگر که در آن از موی بدن (جلوی سینه و کمر) با تکنیک پانچ برداشته و به ناحیه بی مو منتقل میشود.

روش AFUE

(SUCTION ASSISTED FOLLICULAR EXTRACTION & REIMPLANTATION) SAFER
این روش سال 2009 در فرانسه انجام شد و با اختراع دستگاهی پیشرفته برای برداشت و کاشت مو از تکنیک مکش یا ساکشن  برای استخراج فولیکولهای مو به کار گرفته شد. در این روش پانچ ها ظریفتر بوده و عمق نفوذ آنها حدود سه میلی متر میباشد.
در این روش استریل بودن و سرعت کار، دوام و بقای گرانبها گرافتها را بالا میبرد و خطر عفونت و عوارض بعدی تقریبا به صفر میرسد. در این روش تراکمی بسیار بالا و نمای طبیعی از موها ایجاد شده و رضایتمندی بیمار بالا میرود.نکته قابل ذکر اینکه کاشت موی لیزری اساس علمی ندارد و به دلیل حرارت بالای لیزر باعث اختلال در خونرسانی اطراف فولیکول و آسیب به عروق و فولیکولها میشود و اصطلاحی تبلیغاتی و عوامفریبانه است. همچنین توجه به این نکته نیز برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند الزامی است که حدود 2 الی 4 هفته بعد از کاشت، موهای کاشت شده دچار ریزش شده و 3 الی 4 ماه بعد شروع به رشد می نمایند.

 


اشتراک گذاری پست: