+98 41 36 66 33 33
info@faeghclinic.com
فارسی English Azərbaycanlı

لیپوماتیک

لیپوماتیک جدیدترین دستگاه برداشت چربیهای موضعی دردنیاست که توسط شرکت یورومی بلژیک ابداع و در حال حاضر در بیشتر از 50 کشور دنیا در حال استفاده است.

این دستگاه برپایه تکنولوژی منحصربفردی بنام N.I.L Nutational  Infrasonic Liposculpture   بناشده است.

در این تکنولوژی امواج اینتفراسونیک (مادون صوت )  با فرکانسی کمتر از 20 هرتز به بافت چربی وارد می شوند و با حرکات سه بعدی ایجادشده توسط کانول،  بافت چربی بصورت مایع در آمده و همزمان توسط دستگاه از بدن خارج می گردد.

 دراین تکنیک استفاده از هوای فشرده،موجب حرکت کانول درسه جهت فضایی شده، باایجادحرکت Nutational درفضای بسته،امواج اینفراسونیک تولید و مرتعش خواهند شد.

بکاربردن امواج اینفراسونیک بافرکانس کمتراز 20 هرتز،دستگاه لیپوماتیک را بی عارضه ترین روش تخلیه چربیهای موضعی دردنیا بدل کرده است.ارتعاش امواج اینفراسونیک لیپوماتیک،برخلاف امواج اولتراسونیک که درگذشته جهت تخلیه چربی کاربرد داشتند، بدون ایجاد حرارت و سوختگی و نکروز بافتی(تجمع سلولهای مرده در موضعی از بدن)، پارگی (وپرفوراسیون احشاء ) درمحل ورودکانول، سلولهای چربی رااز محل خود جدا کرده، چربیهای آزاد شده، توسط مکش دستگاه از بدن خارج می شوند.

کاربرد لیپوماتیک

 • برداشت چربی از تقاط  مختلف بدن حتی غبغب، سینه آقایان ، بازو، ران، کناره های زانو، ساق پا و ...
 • لیپوماتیک-درمان نمای ظاهری پوست پرتقالی سلولیت، بعلت امکان برداشت چربی از نزدیکترین مناطق به سطح پوست
 • لیپوماتیک-امکان تزریق چربیهای برداشت شده با دستگاه لیپوماتیک بعنوان فیلر، بدون نیاز به شستشو و سانتریفیوژ، با بیشترین مدت ماندگاری چربیها، نسبت به چربیهای برداشت شده با سایر روشها

 

مزایای استفاده از لیپوماتیک :

 • با استفاده از دستگاه لیپوماتیک ،  گرما و انرژی حرارتی از سر کانول دستگاه خارج نمی شود ، لذا سوختگی و نکروز های پوستی  در محل ورود کانول مشاهده نمی شود .   ( در بعضی روشهای حذف چربی ، مانند لیپولیزر و امواج اولترا سونیک گرمای آزاد شده از سر کانول دستگاه باعث ایجاد نکروز و مرگ ناحیه هایی از پوست بدن می شود).
 • امواج مادون صوت (اینفرا سونیک ) تولید شده توسط دستگاه لیپوماتیک موجب تحریک سلولهای  فیبروبلاستها شده و  کلاژن سازی فعال و تشدید می گردد و در نتیجه باعث افزایش قوام پوست وممانعت از بروزشلی وافتادگی پوست ناشی ازبرداشت حجم وسیع چربی درمدت کوتاه خواهدشد.
 • حرکات لرزشی و چرخشی  کانول دستگاه لیپوماتیک به گونه ای به صورت منحصر به فردی طراحی شده که به عروق خونی و بافتهای بدن آسیب نمی رساند و این مساله باعث می شود که در مقایسه با سایر  تکنولوژی های لاغری خونریزی و شلی پوست به نحوه بهینه ای کنترل شود.
 • استفاده از دستگاه لیپوماتیک به پزشک این امکان را می دهد که چربی  های عمقی و سطحی لایه هیپودرم پوست را بردارد و در نتیجه امکان بازگشت چربی و ایجاد چاقی را به حداقل برساند.
 • استفاده از دستگاه لیپوماتیک بدلیل قدرت آن در برداشت چربی از تمام لایه های پوست ، این مزیت را در مقایسه با سایر روشها مانند (لیپوساکشن و لیپولیزر ) ایجاد می کند که پوست ،همواری منحصر به فردی را بدست آورد.
 • تزریق یکنواخت، سریع و بدون درد محلول بی حس کننده  و امولسیفایر موضعی توسط Infiltration Mode دستگاه لیپوماتیک نتایج زیررا ایجاد می نماید.

 الف - نیاز به کمترین ماده بی حس کننده، بعلت تزریق اتوماتیک و همگن
ب- کاهش میزان ادم (ورم )  و کبودی (اکیموز ) پس از عمل بعلت تزریق اتوماتیک

 

 • همزمان کردن لیزچربی (از هم گسسته شدن سلول های چربی )  و آسپیراسیون (تخلیه چربی مایع شده ).
 • به حداقل رساندن ریسک آمبولی بعلت بای پس شدن عروق ( عدم آسیب دیدن رگها ) توسط حرکت Nutational کانول
 • هدف قراردادن انتخابی بافت چربی و توقف اتوماتیک دستگاه درصورت برخورداتفاقی کانول به سایربافتها.

(در دستگاه لیپومتیک  مدل جدید  SP6 موجود در ویتا کلینیک   این ویژگی به آن اضافه شده که جهت پیشگیری از آسیب احتمالی به سایر بافتهای بدن منجمله ماهیچه های زیر چربی ، دستگاه به محض تماس با بافت غیر چربی از حرکت می ایستد و لذا از آسیب بافتی جلوگیری می نماید )

 • بر خلاف سایر تکنولوژی های نیاز به پوشیدن  گِن، کمتر می باشد .
 • مدت زمان کمتر عمل لیپوماتیک در مقایسه با سایر روشها
 • درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان وافراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگر است

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و لیپولیز اولتراسونیک چیست؟

 1. در لیپوساکشن سنتی، پزشک با زدن ضربه به چربیها، آنها را از محل خود جدا کرده، این چربیها توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شد؛ این ضربه باعث آسیب به عروق شده، با خونریزی و افزایش ریسک آمبولی همراه بود.
 2. در لیزر لیپولیز، و امواج اولترا سونیک (مافوق صوت )  موجب تولید حرارت می شود، این حرارت با خطرات بسیاری نظیر سوختگی و نکروز پوستی همراه است.در استفاده از لیپوماتیک بدلیل تولید امواج اینفراسونیک (مادون صوت) در مقایسه با سایر روشها امکان ایجاد سوختگی و نکروز پوستی وجود ندارد.
 3. اشعه لیزر قادر به لیز چربی در زمان کوتاه نیست و پزشک مجبور است جهت از بین بردن حجم زیاد چربی، باز هم طبق روش لیپوساکشن سنتی، ضربه بزند، که این امر موجب اضافه شدن خطرات لیپوساکشن سنتی، به خطرات لیزر لیپولیز خواهد شد.
 4. لیپولیز اولتراسونیک روشی است که بعلت خطرات و عوارض زیاد، در یکی از کتب اصلی و رفرنس جراحی ( Met’s ) منسوخ شده اعلام شده است اما متاسفانه هنوز در ایران در برخی از مراکز استفاده می شود. در تمامی روشهای فوق، با توجه به وجود حرارت و اعمال ضربه، امکان برداشت چربی بصورت یکنواخت وجود نداشته، ناهمواری و پستی و بلندی در موضع درمان ایجاد می شود.
 5. در استفاده از لیپوماتیک احتمال ایجاد عفونت در مقایسه با سایر روشها به حداقل رسیده اما در تکنیک لیپوماتیک، نیازی به استفاده از ضربه و حرارت وجود ندارد و لذا امکان برداشت چربی از تمامی لایه ها بصورت یکنواخت وجود دارد.
 6. دارا بودن تاییده های معتبر دنیا مانند ISO,CE,FDA,KFDA

آیا این روش قادر به درمان سلولیت نیز هست؟

بله. خوشبختانه این روش می تواند چربیها را از سطحی ترین لایه ها بردارد، لذا تنها روشی است که قادر به درمان ظاهر پوست پرتقالی سلولیت است.

نیاز به پوشیدن گن در این روش چقدر است؟

در این روش تنها به 2-4 هفته بستن گن نیاز است، در حالیکه در سایر روشها حداقل 1 ماه بستن گن ضروری است.

آیا نیازی به بیهوشی و بستری در این روش وجود دارد؟

خیر. این روش تنها با بی حسی موضعی انجام میشود و نیازی به بستری در بیمارستان و بیهوشی عمومی ندارد

آیا پس از انجام لیپوماتیک، احتمال بازگشت مجدد چربیها در نواحی عمل شده وجود دارد؟

خیر. از آنجائیکه سلولهای چربی بطور کامل با تکنیک لیپوماتیک برداشت میشود، بازگشت در این روش وجود ندارد.

 


برچسب:

اشتراک گذاری پست: